Wentylator łazienkowy z timerem fi 100mm V100 Vokker
  • Wentylator łazienkowy z timerem fi 100mm V100 Vokker
  • Wentylator łazienkowy z timerem fi 100mm V100 Vokker
  • Wentylator łazienkowy z timerem fi 100mm V100 Vokker

Wentylator łazienkowy z timerem fi 100mm V100

85,00 zł Brutto

Wentylator łazienkowo-ścienny z wyłącznikiem czasowym o średnicy 100mm i wydajnościach 100m3/h. Dostępny z łożyskiem kulkowym lub panewkowym oraz opcjonalnym zaworem zwrotnym.

Typowy wywiewny wentylator do łazienki, najczęściej podłączany pod włącznik światła (po wyłączeniu światła wyłącza się z opóźnieniem)

V100TC
Zawór zwrotny
Typ łożyskowania silnika
Ilość
Obecnie brak produktu w magazynie

Wentylator łazienkowy z timerem (wyłącznikiem czasowym) V100T

Estetyczny i bezpretensjonalny design wentylatora gwarantuje, że urządzenie nie tylko będzie funkcjonalne, ale dyskretnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia. Wentylator posiada klasyczną kratkę i zasługuje na miano jednego z najładniejszych produktów dostępnych na rynku.

Materiały użyte w wentylatorze V100T

Wszystkie wentylatory z serii V100 wykonane są z białego tworzywa ABS odpornego na uderzenia, kurz i promieniowanie UV. Wymiary wentylatora są dobrane w sposób optymalny ze względu na użyteczność i estetykę. Krótki kołnierz pozwala na montaż w większości kominów wentylacyjnych.

Tryb pracy: "wentylator czasowy", wbudowany timer

Po załączeniu (np. poprzez włącznik światła) wentylator uruchamia się. Po odłączeniu, wentylator przechodzi w tryb pracy timera i działa przez czas, jaki Użytkownik ustawi na potencjometrze. Dostępny zakres czasu pracy - od 1 do 5 minut.

Wentylator z timerem wymaga podłączenia trzy żyłowego, gdzie dwa przewody L i N są na stałe, a trzeci przewód przechodzi przez wyłącznik fazowy. 

Dostępne wersje wentylatora wywiewnego V100T

Zawór zwrotny

  • Wentylator może być opcjonalnie wyposażony w klapkę zapobiegającą cofaniu się powietrza

Dostępne rodzaje łożysk w wentylatorze

Łożysko panewkowe

  • Podstawowa wersja wentylatora wyposażona jest w łożysko panewkowe (na łożysku ślizgowym). Aby wydłużyć żywotność silnika po obu stronach łożyska zastosowano wkładki filcowe nasączone olejem. Podczas pracy wentylatora panewka jest dodatkowo smarowana co znacznie poprawia trwałość silnika.

    Przy wyborze wentylatorów z łożyskiem ślizgowym należy pamiętać, aby urządzenie montować w pozycji ściennej. Pozycja sufitowa wymaga zastosowania silnika z łożyskiem kulkowym.

Łożysko kulkowe

  • Tego rodzaju silniki mają ponad dwukrotnie wyższą żywotność od silników panewkowych. Dodatkowo wentylator z łożyskiem kulkowym można montować w dowolnej pozycji: ściennej, sufitowej i skośnej. Dzięki temu, że łożysko stabilizuje oś silnika, śmigło nie ma dodatkowych drgań dzięki czemu całe urządzenie pracuje ciszej.

Opis

Średnica montażowa
100 mm
Średnica
97 mm
Wydajność w m³⁄h
100
Sterowanie
Timer (wyłącznik czasowy)
Poziom hałasu
34 dB (A)
Wymiary
158x158 mm
Długość kołnierza
54 mm
Rozstaw otworów
135x135 mm
Moc
18 W
Łożysko
Kulkowe/panewkowe
Napięcie zasilające
230V / 50Hz
Pobór prądu
0,12 A

Pliki do pobrania

Instrukcja wentylatora V100/V120

Instrukcja obsługi wentylatora domowego V100 oraz V120

Pliki do pobrania (241.28k)

Zobacz także