Anemostaty i nawiewnik do wentylacji, białe

Czym jest anemostat?

Anemostat jest finalnym elementem montowanym na końcu mechanicznego kanału wentylacyjnego. Pełni funkcje dekoracyjną oraz służy do regulacji przepływu powietrza - potrafi ograniczyć przepływ powietrza aby w przypadku rozległych instalacji wyrównać ilość wymiennego powietrza.

Stanowią one istotny element systemów wentylacyjnych ze względu na pełnioną funkcję - wpływ na zrównoważoną pracę systemu wentylacyjnego oraz aspekt dekoracyjny. Anemostaty najczęściej stosowane są w wentylacjach z wymuszonym obiegiem powietrza.

Czym anemostat różni się od kratki wentylacyjne?

W mieszkaniach oraz domach najczęściej mamy styczność z kratkami wentylacyjnymi, które powiązane są z grawitacyjnym systemem wentylacji. W takim wypadku kratka potrafi pracować w obu kierunkach (wywietrznik i nawietrznik) natomiast anemostat projektowane są pod kątem pracy w konkretnym kierunku.

Kolejną różnicą między anemostatem a kratką jest możliwość ograniczenia przepływu powietrza (domknięcia kanału), które w przypadku mechanicznych wentylacji służy do balansowania instalacji. Wymiana powietrze najskuteczniej zachodzi w kanałach z najmniejszym oporem. Gdy jakieś pomieszczenie znajduje się w systemie wentylacyjnym dalej a w związku z tym wymiana jest słabsza anemostatem można sztucznie poprawić wentylację w tym pomieszczeniu poprzez domknięcie anemostatów w pozostałych (bliższych pomieszczeniach).

Polecamy profesjonalne i estetyczne anemostaty w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Anemostaty

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry