Wentylator z timerem i wyłącznikiem pociąganym fi 100mm V100
 • Wentylator z timerem i wyłącznikiem pociąganym fi 100mm V100
 • Wentylator z timerem i wyłącznikiem pociąganym fi 100mm V100
 • Wentylator z timerem i wyłącznikiem pociąganym fi 100mm V100
 • Wentylator z timerem i wyłącznikiem pociąganym fi 100mm V100

Wentylator z czasowym wyłącznikiem pociąganym fi 100mm V100

109,00 zł Brutto

Wentylator łazienkowo-ścienny z timerem załączanym poprzez wyłącznik pociągany o średnicy 100mm i wydajnościach 100m3/h. Dostępny z łożyskiem kulkowym lub panewkowym oraz opcjonalnym zaworem zwrotnym.

Typowy wywiewny wentylator do łazienki. Nie wymaga podłączenia trzy żyłowego dla funkcji wyłącznika czasowego (timera). Po pociągnięciu za wyłącznik wentylator załącza się i pracuje z zadanym przez timer opóźnieniem. Idealny gdy chcemy wykorzystać funkcję opóźnienia czasowego ale nie mamy dodatkowego kabla z zasilaniem (np. ze żródła światła) wymaganego przez tradycyjny wyłącznik czasowy.

V100PPTC
Zawór zwrotny
Typ łożyskowania silnika
Ilość
Obecnie brak produktu w magazynie

Wentylator łazienkowy z timerem i dodatkowym wyłącznikiem pociąganym V100PPT

Estetyczny i bezpretensjonalny design wentylatora gwarantuje, że urządzenie nie tylko będzie funkcjonalne, ale dyskretnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia. Wentylator posiada klasyczną kratkę i zasługuje na miano jednego z najładniejszych produktów dostępnych na rynku.

Materiały użyte w wentylatorze V100PPT

Wszystkie wentylatory z serii V100 wykonane są z białego tworzywa ABS odpornego na uderzenia, kurz i promieniowanie UV. Wymiary wentylatora są dobrane w sposób optymalny ze względu na użyteczność i estetykę. Krótki kołnierz pozwala na montaż w większości kominów wentylacyjnych.

Tryb pracy wentylatora - timer załączany wyłącznikiem pociąganym

Jest to wersja podobna w budowie do wentylatora z timerem z tą różnicą, że wyłącznik czasowy załączany jest przez wyłącznik pociągany. Umożliwia on załączanie wentylatora na określony czas poprzez pociągnięcie wyłącznika pociąganego.

 1. Przy pierwszym pociągnięciu łańcuszka (wyłącznika) wentylator uruchomi się i będzie pracował bez limitu czasu. Na wentylatorze lampa kontrolna będzie się świecić.
 2. Powtórne pociągnięcie łańcuszka spowoduje przejście wentylatora w tryb timera (wyłącznika czasowego). Wentylator będzie pracował z wyznaczonym limitem czasowym. Lampka kontrolna nie będzie się palić (sygnalizując, że wentylator sam się wyłączy).

Przy pierwszym podłączeniu wentylator uruchamia się automatycznie w trybie testowym na 30 sekund.
Taka wersja wentylatora jest przydatna gdy chcemy aby wentylator sam się wyłączał ale instalacja elektryczna nie posiada trzy żyłowej instalacji (plus, minus i np. zasilanie ze światła w łazience).

Dostępne wersje wentylatora wywiewnego V100PPT

Zawór zwrotny

 • Wentylator może być opcjonalnie wyposażony w klapkę zapobiegającą cofaniu się powietrza

Dostępne rodzaje łożysk w wentylatorze

Łożysko panewkowe

 • Podstawowa wersja wentylatora wyposażona jest w łożysko panewkowe (na łożysku ślizgowym). Aby wydłużyć żywotność silnika po obu stronach łożyska zastosowano wkładki filcowe nasączone olejem. Podczas pracy wentylatora panewka jest dodatkowo smarowana co znacznie poprawia trwałość silnika.

  Przy wyborze wentylatorów z łożyskiem ślizgowym należy pamiętać, aby urządzenie montować w pozycji ściennej. Pozycja sufitowa wymaga zastosowania silnika z łożyskiem kulkowym.

Łożysko kulkowe

 • Tego rodzaju silniki mają ponad dwukrotnie wyższą żywotność od silników panewkowych. Dodatkowo wentylator z łożyskiem kulkowym można montować w dowolnej pozycji: ściennej, sufitowej i skośnej. Dzięki temu, że łożysko stabilizuje oś silnika, śmigło nie ma dodatkowych drgań dzięki czemu całe urządzenie pracuje ciszej.

Opis

Średnica montażowa
100 mm
Średnica
97 mm
Wydajność w m³⁄h
100
Sterowanie
Timer z wyłącznikiem pociąganym
Poziom hałasu
34 dB (A)
Wymiary
158x158 mm
Długość kołnierza
54 mm
Rozstaw otworów
135x135 mm
Moc
18 W
Łożysko
Kulkowe/panewkowe
Napięcie zasilające
230V / 50Hz
Pobór prądu
0,12 A

Pliki do pobrania

Instrukcja wentylatora V100/V120

Instrukcja obsługi wentylatora domowego V100 oraz V120

Pliki do pobrania (241.28k)

Zobacz także