Wentylator EBMpapst 4856Z ebm-papst, Wentylator
  • Wentylator EBMpapst 4856Z ebm-papst, Wentylator
  • Wentylator EBMpapst 4856Z ebm-papst, Wentylator
  • Wentylator EBMpapst 4856Z ebm-papst, Wentylator

Bezgłośny wentylator odpory na temperaturę EBMpapst 4856Z

174,00 zł Brutto

Odpory na ciepło wentylator końcowy do gorącego powietrza EBMpapst 4856Z

4856Z
Ilość
Obecnie brak produktu w magazynie

SUPERCICHY WENTYLATOR DO NAWIEWU GORĄCEGO POWIETRZA Z SILNIKIEM EBM

Przy wyborze wentylatora warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które będą miały istotny wpływ na późniejszy komfort użytkowania. Pierwszym czynnikiem jest trwałość urządzenia, drugim, równie ważnym, jest poziom emitowanego hałasu.

Wentylator kominkowy nawiewny

Wentylatory kominkowe nawiewne, montowane są zwykle jako zakończenia kanałów doprowadzających ciepłe powietrze do pomieszczenia. Należy więc wziąć pod uwagę, że wentylator będzie zamontowany bezpośrednio w pomieszczeniu Użytkownika. W większości przypadków urządzenie będzie pracowało w trybie ciągłym. Dlatego bardzo szybko może okazać się, że używanie głośnego wentylatora jest uciążliwe i przeszkadza w wielu codziennych czynnościach domowych. 

Bardzo cichy wentylator

Oferujemy wysokotemperaturowy wentylator nawiewny, którego poziom hałasu przekracza niewiele ponad 20 dbA zachowując przy tym wydajność optymalną na poziomie 100m3/h. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że pobór mocy to zaledwie 13W a żywotność silnika zaplanowana jest na 50000 godzin w warunkach optymalnych i 20000 w warunkach ekstremalnych.

Wentylator nawiewny 4856Z został wyprodukowany w UE i według unijnych standardów. Wykonany jest ze stali pomalowanej proszkowo na kolor czarny. Silnik został zabezpieczony przed przeciążeniem bezpiecznikiem typu rozłącznego. Silnik w odróżnieniu od tanich wentylatorów wyposażony jest w łożyska kulkowe, dzięki czemu jest nie tylko trwalszy i cichszy niż konkurencyjne, ale można go montować w dowolnej pozycji bez narażenia go na spadek parametrów czy żywotności. Śmigło osadzone na silniku wyważone jest w dwóch płaszczyznach, dzięki czemu wentylator podczas pracy praktycznie w ogóle nie przenosi drgań na ścianę lub kratkę wentylacyjną. Drgania przenoszone w źle wyważonych silnikach powodują dodatkowy hałas mechaniczny, który jest równie uciążliwy jak aerodynamiczny. Podłączenie elektryczne wykonane jest przez podwójną płaską wtyczkę 2,8x0,5 mm (patrz rysunki). Mocowanie wykonuje się za pomocą wkrętów M4x8 (TROX). 

Silnik można połączyć z kasetką montażową oraz kratką kominkową.

Opis

Wydajność w m³⁄h
100
Sterowanie
Przez zasilanie
Poziom hałasu
26 dB (A)
Temperatura pracy °C
⁃40 do 70
Przewidywany czas pracy
50000 h
Rozstaw otworów
105x105 mm
Moc
13 W
Łożysko
Łożysko kulkowe
Napięcie zasilające
230V / 50Hz

Zobacz także