Wentylator z timerem i wyłącznikiem pociąganym fi 100mm V100
 • Wentylator z timerem i wyłącznikiem pociąganym fi 100mm V100
 • Wentylator z timerem i wyłącznikiem pociąganym fi 100mm V100
 • Wentylator z timerem i wyłącznikiem pociąganym fi 100mm V100
 • Wentylator z timerem i wyłącznikiem pociąganym fi 100mm V100

Wentylator z timerem i wyłącznikiem pociąganym fi 100mm V100

124,00 zł Brutto

Wentylator łazienkowo-ścienny z timerem i dodatkowym wyłącznikiem pociąganym o średnicy 100mm i wydajnościach 100m3/h. Dostępny z łożyskiem kulkowym lub panewkowym oraz opcjonalnym zaworem zwrotnym.

Typowy wywiewny wentylator do łazienki, najczęściej podłączany pod włącznik światła (po wyłączeniu światła wyłącza się z opóźnieniem). Wentylator można manualnie całkowicie wyłączyć za pomocą wyłącznika pociąganego aby nie włączał się za każdym razem (np. przy wejściu do łazienki).

V100PTCBB
Zawór zwrotny
Typ łożyskowania silnika
Ilość
W magazynie

Wentylator łazienkowy z timerem i dodatkowym wyłącznikiem pociąganym V100PT

Estetyczny i bezpretensjonalny design wentylatora gwarantuje, że urządzenie nie tylko będzie funkcjonalne, ale dyskretnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia. Wentylator posiada klasyczną kratkę i zasługuje na miano jednego z najładniejszych produktów dostępnych na rynku.

Materiały użyte w wentylatorze V100PT

Wszystkie wentylatory z serii V100 wykonane są z białego tworzywa ABS odpornego na uderzenia, kurz i promieniowanie UV. Wymiary wentylatora są dobrane w sposób optymalny ze względu na użyteczność i estetykę. Krótki kołnierz pozwala na montaż w większości kominów wentylacyjnych.

Tryb pracy wentylatora - sterownik, timer z wyłącznikiem pociąganym

 • Jest to wersja podobna w budowie do wentylatora z timerem ale posiada dodatkowo wyłącznik pociągany. Umożliwia on czasowe, manualne wyłączenie wentylatora.

  1. W pierwszym położeniu wyłącznika pociąganego wentylator pracuje w trybie timera (przez ustalony czas od wyłączenia zasilania podłączonego do płytki timera).
  2. W drugim położeniu wyłącznika pociąganego wentylator jest na stałe wyłączony (wyłącznik odcina dopływ prądu do wentylatora).

  Taka wersja wentylatora jest przydatna gdy chcemy czasowo wyłączyć wentylator aby nie włączał się za każdym razem, np. przy wejściu do łazienki.

Dostępne wersje wentylatora wywiewnego V100PT

Zawór zwrotny

 • Wentylator może być opcjonalnie wyposażony w klapkę zapobiegającą cofaniu się powietrza

Dostępne rodzaje łożysk w wentylatorze

Łożysko panewkowe

 • Podstawowa wersja wentylatora wyposażona jest w łożysko panewkowe (na łożysku ślizgowym). Aby wydłużyć żywotność silnika po obu stronach łożyska zastosowano wkładki filcowe nasączone olejem. Podczas pracy wentylatora panewka jest dodatkowo smarowana co znacznie poprawia trwałość silnika.

  Przy wyborze wentylatorów z łożyskiem ślizgowym należy pamiętać, aby urządzenie montować w pozycji ściennej. Pozycja sufitowa wymaga zastosowania silnika z łożyskiem kulkowym.

Łożysko kulkowe

 • Tego rodzaju silniki mają ponad dwukrotnie wyższą żywotność od silników panewkowych. Dodatkowo wentylator z łożyskiem kulkowym można montować w dowolnej pozycji: ściennej, sufitowej i skośnej. Dzięki temu, że łożysko stabilizuje oś silnika, śmigło nie ma dodatkowych drgań dzięki czemu całe urządzenie pracuje ciszej.

98 Przedmioty

Opis

Średnica montażowa
100 mm
Średnica
97 mm
Wydajność w m³⁄h
100
Sterowanie
Timer z wyłącznikiem pociąganym
Poziom hałasu
34 dB (A)
Wymiary
158x158 mm
Długość kołnierza
54 mm
Rozstaw otworów
135x135 mm
Moc
18 W
Łożysko
Kulkowe/panewkowe
Napięcie zasilające
230V / 50Hz
Pobór prądu
0,12 A

Pliki do pobrania

Instrukcja wentylatora V100/V120

Instrukcja obsługi wentylatora domowego V100 oraz V120

Pliki do pobrania (241.28k)

Zobacz także